Wady i zalety depilacji laserem

Piękne ciało warto jest odsłaniać, a piękne to znaczy bez włosków. Metody ich usuwania są trzy. Dwie tradycyjne to depilacja mechaniczna za pomocą maszynki oraz depilacja woskiem. Metoda usuwania laserem jest najnowocześniejsza. To nauka w służbie piękna. Przed podjęciem decyzji o skorzystaniu z takiej metody warto przyjrzeć się jej wadom i zaletom.

Zalety wybijają się na pierwszy plan. Co jest największym problemem w przypadku usuwania włosków? To że trzeba to działanie regularnie powtarzać. Natomiast wystarczy kilka zabiegów depilacji laserem i uzyskuje się trwały efekt. Najlepszy, czyli najskuteczniejszy uzyskuje się w przypadku ciemnych włosów i nie ciemnej karnacji skóry. Jak można się dowiedzieć z szczecińskich gabinetów kosmetycznych (depilacja laserowa Szczecin, pod takim hasłem ich szukamy), jeśli włoski są jaśniejsze, a skóra ciemniejsza, efekt może nie być zadowalający. W przypadku wątpliwości warto udać się do wybranego gabinetu i dowiedzieć o spodziewaną skuteczność z uwagi na kolor włosów i karnacji. Zabieg jest też bezbolesny. Można co najwyżej odczuwać pewien dyskomfort. Jeśli ktoś do tej pory korzystał z wosku, to, jak to mówią – niebo a ziemia. Nie ma porównania. Kolejną zaletą jest bezpieczeństwo zabiegu. Jest pewna grupa osób wykluczonych z uwagi na pewne choroby, nie mogą też z niego korzystać kobiety w ciąży, ale jeśli ktoś nie należy do grupy z przeciwwskazań, to sam zabieg jest nieinwazyjny, przez co nie powoduje żadnych problemów. Tylko jeszcze powtarzamy, że to ma być profesjonalna depilacja laserowa (Szczecin), czyli w legalnie działającym gabinecie. Mijając jakiś gabinet kosmetyczny można zapytać się, czy wykonuje się tam taki zabieg albo poszukać takich ofert w internecie.
Wśród wad wymienia się w pierwszej kolejności koszt wykonania zabiegu. Jeden to z reguły między 100 a 200 zł. Potrzeba ich jednak kilka. Cena ok. 150 zł dotyczy niewielkiej partii ciała. Łatwo sobie wyobrazić, ile będzie kosztować, gdyby ktoś chciał całkowicie pozbyć się owłosienia z pleców albo z nóg. Jednak że zabiegi wykonywane są w większych odstępach czasowych, to nie jest to koszt nie do udźwignięcia. Sama konieczność powtarzania zabiegu też jest wadą, o ile za wadę można uznać, że jakaś metoda nie jest idealna i nie radzi sobie z czymś od razu. Pewnym ograniczeniem tej metody jest, że nie usuwa trwale i skutecznie włosów jasnych, czyli blond, rudych oraz siwych.

2 comments

  1. Mała33 pisze:

    Dziewczyny! Nie ma co rozmyślać – za taki komfort i oszczędność czasu będziecie kosmetyczkom wdzięczne przez długi czas…

  2. Kwiatuszek pisze:

    A ja słyszałam, że depilacja laserowa boli… Czy to prawda?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>