Szukanie specjalistów w sieci – wady i zalety

W tych czasach bardzo duże znaczenie ma sieć internetowa. Niektóre osoby potrafią całe swoje życie przenieść do sieci. Zarabiają przez internet, robią opłaty i zakupy przez internet, spotykają się ze znajomymi w sieci, dowiadują się o życiu swoich znajomych z portali społecznościowych, a nawet kontakt telefoniczny zamieniają na wideorozmowy, które imitują spotkania na żywo.

Są jednak elementy życia, których nie da się przenieść do internetu, przynajmniej na razie. Wizyty u lekarza na przykład nie zamienimy na wizytę u wirtualnego specjalisty, choć niektórzy próbują zamienić medyczne leczenie na porady znalezione w sieci. Jest to oczywiście duży błąd i może być groźny dla życia i zdrowia. Jednak internet może nam pomóc w znalezieniu specjalisty, którego potrzebujemy. Wrzucając do sieci na przykład hasło dentysta w Warszawie lub stomatolog w Warszawie, znajdziemy adresy i numery telefonów do dziesiątek dentystów przyjmujących na terenie stolicy. Możemy zawęzić zakres poszukiwań i dopisać na przykład rejon miasta, który nas interesuje, a także to, czy lekarz ma przyjmować prywatnie, czy na kasę chorych. Takie zawężanie wyników poszukiwań, pozwoli nam wybrać kilku najtrafniejszych, z których później możemy na podstawie opinii klientów wybrać tego właściwego.

Są to z pewnością zalety szukania specjalistów w sieci. Bowiem po pierwsze zajmuje to znacznie mniej czasu, a po drugie pozwala nam nie szukać specjalisty na ślepo w książce telefonicznej. Jednak szukanie specjalistów w sieci ma też swoje wady. Po pierwsze nie wiemy, czy opinie umieszczone przez pacjentów są prawdziwe i czy umieszczają je faktyczni klienci, którzy skorzystali z oferowanej usługi. Po drugie, nie widząc gabinetu, możemy trafić do takiego, który nam się nie spodoba i w którym nie będziemy czuli się komfortowo. Chociaż to akurat nie jest problem, bo z wizyty możemy zrezygnować, a coraz więcej gabinetów ma swoje strony internetowe, gdzie zamieszcza także zdjęcia zarówno gabinetu, jak i pracowników.

Szukanie specjalistów w sieci ma więc swoje wady i zalety. Jednak należy stwierdzić, że zalet jest znacznie więcej. Jednak zawsze pozostaje opinia, którą wyrobimy sobie sami już po skorzystaniu z usługi danego specjalisty i dopiero wtedy tak naprawdę będziemy mogli stwierdzić, czy sieć powiedziała nam prawdę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>