Profesjonalne czyszczenie zębów

Mogłoby się wydawać, że jest to jedna z najprostszych czynności związanych z higieną jamy ustnej – czyszczenie i mycie zębów. Oczywiście, każdy wie jak powinno się to robić. W skrócie – 2 minuty szczotkowania delikatnymi kolistymi ruchami miękką szczoteczką, pasta z fluorem z jak najmniejszą liczbą krzemianów. Jednak istnieją bardziej profesjonalne zabiegi czyszczące, które można wykonać w gabinetach u bydgoskich stomatologów. Profesjonalne zabiegi związane są przede wszystkim z usuwaniem kamienia, różnego rodzaju osadów i przebarwień. Warto robić tego typu zabiegi nawet, jeżeli nasze zęby dobrze wyglądają. Brak profilaktyki prowadzi do paradontozy i próchnicy, a dalej już chyba każdy wie co – zwiększone ryzyko utraty zębów. Zabiegi z tej serii u bydgoskich dentystów są teraz standardem i są wykonywane przy pomocy najnowocześniejszego i jednocześnie najmniej inwazyjnego sprzętu stomatologicznego. Tutaj mamy tryptyk pełnej kuracji – najpierw skaling, czyli usuwanie kamienia. Później przeprowadza się piaskowanie i na końcu ochronnie przed bakteriami – lakierowanie, które przy okazji likwiduje problem nadwrażliwości. Jeżeli chodzi o usuwanie kamienia to obecnie stosuje się rozbijanie go na cząsteczki i wysysanie za pomocą fal ultradźwiękowych. Jeżeli uporamy się ze złogami kamienia, to możemy przejść do drobniejszych, jednak równie istotnych rzeczy, czyli usuwanie osadów. Mieszczą się one w miejscach trudno dostępnych dla szczoteczki – najczęściej po wewnętrznej stronie łuku zębowego, gdzie czyszczenie jest nieporęczne i mało efektywne.

Efekt zabiegu piaskowania jest wyczuwalny od razu – kiedy przejedziemy językiem po zębach, będziemy czuli gładkość i wyraźne przerwy między zębami, które niegdyś były zatkane. Piaskowanie likwiduje również przebarwienia z kawy i ciemnych napojów. Mamy już dokładne oczyszczone zęby, teraz już decyzja o dalszym ich losie należy do nas. Możemy poddać je zabiegowi profesjonalnego wybielania enzymatycznego. Jednak w przypadku oczyszczania nie zawsze jest to konieczne, ponieważ zęby już po takiej serii są zadowalająco białe. Teraz wystarczy zabezpieczyć cały uzyskany przez nas efekt, czyli poddać zęby lakierowaniu. Tworzą one gładką i niewyczuwalną warstwę ochronną na powierzchni szkliwa, dzięki czemu sam ząb jest chroniony przed drobnymi urazami, odkruszaniem oraz działaniem szkodliwych czynników powodujących próchnicę. Dodatkowo zatykają się kanaliki nerwowe, czyli nie będziemy odczuwać bólu podczas jedzenia zimnych potraw lub picia zimnych napojów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>