Jak poprawić kondycję swoich zębów?

Współczesna stomatologia posiada rozwiązanie na praktycznie każdy problem z uzębieniem. Możemy sobie poradzić z bólem, zbyt żółtym szkliwem, nieładnym kształtem czy też nadwrażliwością zębów. Widać też, że coraz więcej osób chętniej odwiedza dentystę. Szczecin jest miastem, w którym ta tendencja jest bardzo wyraźna. Pacjenci coraz częściej zwracają uwagę na profilaktykę i w tym celu właśnie chodzą do stomatologa. Szczecin może pochwalić się bogatą ofertą zabiegów właśnie czysto profilaktycznych (http://dentysta-stomatolog.com/szczecin,1.html), które mogą nas uchronić przed poważnymi problemami z uzębieniem.

Najczęściej stosuje się lakierowanie oraz lakowanie zębów. Lakierowanie to pokrycie ich specjalnym lakierem z fluorem, który ma na celu zabezpieczenie szkliwa przed bakteriami oraz próchnicą. Jest to również sposób na nadwrażliwość, ponieważ przynosi w tym przypadku szybką ulgę. Lakowanie to wypełnianie niewielkich ubytków w szkliwie, które ma nas uchronić przed rozwojem próchnicy. Było ono kiedyś nawet obowiązkowo stosowane w szkołach.

Jeśli nie jesteśmy zadowoleni z koloru lub kształtu naszych zębów i na to znajdzie się rozwiązanie. Bardzo popularnym zabiegiem jest obecnie profesjonalne wybielanie zębów w gabinecie stomatologicznym. Jest on mało inwazyjny oraz daje szybki efekt, często już po jednej wizycie. Jeśli zaś nie podoba się nam kształt naszych zębów lub uważamy, że mamy zbyt duże przerwy pomiędzy nimi, możemy zdecydować się na porcelanowe nakładki, które znacząco poprawią wygląd naszego uzębienia.

Jeśli zaś nasze zęby są krzywe, powinniśmy koniecznie udać się do ortodonty. Nawet, jeśli wada zgryzu jest już utrwalona, znajdzie on rozwiązanie. Najczęściej stosuje się aparat ortodontyczny, który trzeba nosić przez kilka lub kilkanaście miesięcy. To dość długo, ale daje najlepsze efekty. Pierwsze oznaki poprawy zgryzu zaobserwujemy zaś już po kilku tygodniach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>